Prva ovogodišnja akcija darivanja krvi DDK Preko 19. ožujka

Prva ovogodišnja akcija darivanja krvi DDK Preko 19. ožujka

PREKO – Aktiv dobrovoljnih darivatelja krvi Preko poziva svoje članove i buduće aktiviste da se odazovu prvoj ovogodišnjoj akciji darivanja krvi.

Predsjednica aktiva Jelena Đuriš ističe kako su prošle godine prikupili 61 dozu krvi, a posebno ih raduje kad im se priključe mladi.

– Sada nas je u aktivu 60-ak, mnogi naši članovi zbog visokih godina više ne mogu darivati krv i nužno nam je pomlađivanje. Stoga apeliram na mlade Prečane da se odazovu akciji, postanu naši članovi i darivatelji krvi  jer je uistinu poseban osjećaj dati krv i znati da si pomogao nekome spasiti život.

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi održat će se u POU Dom na žalu u Preku u ponedjeljak, 19. ožujka od 16 do 18 sati, a poslije su svi darivatelji pozvani na tradicionalni obrok zahvalnosti u Taveru Joso u Preku.

Dobrovoljno darivanje krvi organizira se u suradnji s Gradskom organizacijom Crvenoga križa Zadar i Odjelom za transfuziju Opće bolnice Zadar.