Prvi rođendan portala Naši školji

Prvi rođendan portala Naši školji

PREKO – Prošla je točno godina dana otkad je sa službenim radom započeo internet portal Naši školji. Stranica koja je nastala s idejnom vizijom portala koji će pratiti događaje vezane za zadarske otoke, sada već možemo reći, u proteklih 12 mjeseci pronašla je svoj put do ciljane publike. No, naravno to nas neće natjerati na opuštanje već ćemo se iz mjeseca u mjesec nastojati biti sve bolji…Portal Naši školji rođen je na povijesni datum, 15. siječnja, dan kada slavimo i nebesku zaštitnicu Zadarske nadbiskupije Sv. Stošiju i kada obilježavamo povijesni dan za Hrvatsku – godišnjicu međunarodnog priznanja iz 1992. godine. Samo dan kasnije, 16. siječnja, svoj rođendan slavi još jedna važna karika – Otočni sabor…

Krenuli smo s jednom malom, ali vrijednom redakcijom puni motiva i raznih ideja. Nakon nekoliko tjedana uhodavanja, statistike dnevnih ulaza na stranicu pokazale su tendenciju rasta, a još kada su naše vijesti počeli preuzimati ozbiljni lokalni i nacionalni mediji shvatili smo da smo na pravom putu. U godinu dana objavili smo više od tisuću autorskih tekstova, ubilježili oko 450 tisuća ulaza na portal, od čega 70 tisuća jedinstvenih klikova. Naša facebook zajednica broji više od 800 prijatelja, a aktivni smo i na twitteru… Iza nas je jedna turbulentna 2015. godina, koju su na nacionalnoj razni obilježili predsjednički i parlamentarni izbori kao i nastavak ekonomske krize, a na lokalnoj razini preseljenje trajektnog prometa u luku Gaženica te odlazak dugogodišnjeg uspješnog načelnika Općine Preko Ante Jerolimova, koji je svoje mjesto prepustio zamjeniku Karlu Novoseliću.Sve to, nepristrano i objektivno pratili smo i na internetskom izdanju Naših školja te smo iznimno zadovoljni što je portal već u prvoj godini pronašao svoj put do čitatelja, kako na otocima tako i u našoj dijaspori. Želja nam bila stvoriti jedan pravi otočni portal koji će svakodnevno donositi aktualne vijesti te na taj način biti izvor informacija za sve stanovnike. Možda smo pomalo subjektivni, ali smatramo da smo u tome u dobroj mjeri uspjeli, a o tome svjedoči i broj svakodnevnih ulaza na portal, kao i preuzimanje naših vijesti od strane ostalih lokalnih i nacionalnih medija. Time smo našoj općini i otocima otvorili novi komunikacijski kanal za prijenos vijesti i širenje pozitivnih informacija što je, u neku ruku, kvalitetna marketinška kampanja.Tiskano izdanje Naših školja u prosincu 2015. godine obilježilo je deseti rođendan, a dvadesetak dana kasnije svoju obljetnicu slavi i internet izdanje.  Iz godine u godinu, Naši školji tako postaju nezaobilazan čimbenik u medijskom prostoru zadarskih otoka, ali i znatno šire, o čemu svjedoče brojna priznanja i čestitke koje nam stižu na dnevnoj bazi. Veliku zahvalnost dugujemo Općini Preko i POU Dom na žalu koji su nam cijelo ovo vrijeme ključna potpora ovom projektu.Naša redakcija i dalje će se truditi da količinom sadržaja i kvalitetom opravda Vaše povjerenje. Svi oni koji imaju želje sudjelovati u radu Naših školja, bilo dobronamjernim kritikama i prijedlozima, bilo pisanjem ili fotografiranjem, svakako su – dobrodošli…

Vaše Uredništvo