Nakon više od 30 godina, Lukoranke organizirano proslavile Dan žena!
Bila je dovoljna samo jedna nedjeljna kava da se Lukoranke pokrenu i dogovore: Da, zajedno ćemo proslaviti Dan žena!
Organizaciju su preuzele Lidija Melada i Nada Zorić, a sve ostale žene, njih 40-ak, uključile su se na različite načine i u petak navečer okupile na proslavi kod Nikice, u Konobi Frakalo.
-Prošlo je više od 30 godina od posljednjeg organiziranog okupljanja na proslavi Dana žena u Lukoranu i to je razlog više da vam svima zahvalim na odazivu i doprinosu u organizaciji, rekla je pozdravljajući svoje sumještanke Lidija Melada.
Svaka žena, dodala je, ispekla je kolače ne samo za ovu proslavu nego i za donaciju za pacijente Psihijatrijske bolnice Ugljan, a zahvalu je uputila i sumještaninu Nikici koji ih je ugostio te Juri Brižiću, načelniku Općine Preko, koja je žene počastila pićem.
Za dobru zabavu pobrinuo se zadarsko-kaljski duo na gitari i harmonici – Ante i Mario.



Predhodna novost
Sljedeća novost
Brižić: Nakon dodatnih konzultacija shvatio sam da stanovnici neće moći na svojim krovovima postavljati male elektrane
Kraj lipnja u znaku Dana maslina otoka Ugljana
Eko-akcija „Otočno blago“ – Očistimo Frnažu i Lukoran!
Bogata ljetna sezona u Domu kulture Ugljan
“Ljepota prirode” u kojoj će se većina lako prepoznati
Pjesma, tradicija i dječji osmijesi uveli nas u najljepše godišnje doba
Lovro Majer u Preku organizirao humanitarni turnir u nogometu u plićaku
Ljetni raspored odvoza kućnog otpada počinje 29. lipnja