U prvoj ovogodišnjoj akciji članovi DDK Preko prikupili 20 doza krvi
U prvoj ovogodišnjoj akciji, članovi DDK Preko prikupili su 20 doza krvi.
Prema riječima predsjednice aktiva Jelene Đuriš, akciji se odazvao ukupno 21 član, ali zbog visokog tlaka jedan je darivatelj odbijen.

Đuriš napominje da desetak aktivista, koji su cijepljeni protiv koronavirusa, također nisu mogli darovati krv jer mora proći najmanje 30 dana od cijepljenja.
Akcija se održala pod strogim epidemiološkim mjerama, a vodila ju je dr. Petra Marasović.
Dobrovoljno darivanje krvi organizirali su Odjel za transfuziju Opće bolnice Zadar, Gradsko društvo Crvenoga križa Zadar i DDK Preko.
Obrok zahvalnosti pripremljen je u Taverni Joso.

Zbog epidemije izazvane koronavirusom, prošle godine održane su dvije, umjesto tri akcije i ukupno je prikupljeno 45 doza, što je mnogo manje nego inače.
Krv se može darovati i u Poliklinici Opće bolnice Zadar, prizemlje, ulaz s istočne – bočne strane, utorkom i petkom od 8 do 14 sati te srijedom od 14 do 19 sati.
Fotografije Jelena Đuriš i Marina Marcelić



Predhodna novost
Sljedeća novost
Brižić: Nakon dodatnih konzultacija shvatio sam da stanovnici neće moći na svojim krovovima postavljati male elektrane
Kraj lipnja u znaku Dana maslina otoka Ugljana
Eko-akcija „Otočno blago“ – Očistimo Frnažu i Lukoran!
Bogata ljetna sezona u Domu kulture Ugljan
“Ljepota prirode” u kojoj će se većina lako prepoznati
Pjesma, tradicija i dječji osmijesi uveli nas u najljepše godišnje doba
Lovro Majer u Preku organizirao humanitarni turnir u nogometu u plićaku
Ljetni raspored odvoza kućnog otpada počinje 29. lipnja