Otočni proizvod
Napomena: Klinite na sliku za uvećani prikaz.

Članice Planinarskog društva Zaprešić očistile pješačku stazu Sv. Mihovil – Šćah

Proteklog vikenda, godinu dana nakon prve eko-akcije, članice Planinarskog društva Zaprešić posjetile su naš otok i očistile pješačku stazu Sv. Mihovil – Šćah.

-Ova hvalevrijedna akcija ponovno je organizirana uz potporu i gostoprimstvo TZO Preko, a od lokalnih volontera planinarkama se priključio Mario Bosnić iz Lukorana. Naravno, svima njima zahvaljujemo i nadamo se da će nas članovi PD Zaprešić posjetiti i kao rekreativci i uvijek dragi gosti, komentirao je direktor TZO Preko Ivan Košta te dodao da je gostoprimstvo članicama PD Zaprešić i ove godine pružila i obitelj gospođe Senke Otavijević u Sutomišćici.

Uz poruku “Hvala vam na ukazanom povjerenju, otok vam je prekrasan i čuvajte ga”, od domaćina su se oprostile članice HPD Zaprešić: Monika Papić, Adrijana Abramović, Mirna Martinko, Lucija Valentić, Maja Bukovšak, Ana Horaček, Elida Hruškar i Sandra Belavić te Mario Bosnić iz Lukorana.

Podsjetimo, članovi PD Zaprešić prošle godine u svibnju sudjelovali su u čišćenju i markiranju planinarske staze od Turkije prema Šćahu.