U eko-akciji Udruga Naš otok iz lukoranskog polja uklonila šest kubika otpada
Udruga Naš otok iz Lukorana organizirala je dvije subote zaredom, 25. travnja i 2. svibnja, eko-akciju Vratimo se u polje!
Cilj je akcije bio ukloniti krupni otpad sa zelenih površina, iz polja i maslinika, a čistilo se od Korčulanovi i Turkije do iznad Zmorca kod „pametne klupe“, na lukoranskome groblju te na dva mjesta na Morovici između Malog Lukorana i Lukorana.
Iz udruge ističu da su uklonili sva prethodno uočena odlagališta, ali su, nažalost, otkrili i nova, a sva su bila zatrpana većinom građevinskim materijalom, stolarijom, automobilskim gumama, starim madracima, dijelovima kreveta, kuhinjskim elementima, sitnom i krupnom plastikom…
Zahvaljuju svima na odazivu, ponajprije članovima udruge i Lukorancima te djelatnicima općinske komunalne tvrtke Obala i parkovi koji su u dva dana odvezli gotovo šest kubika otpada. Najavljuju i novu akciju u lipnju s roniocima – čišćenje uvale Frnaža.
Akcija Vratimo se u polje! organizirana je uz potporu Turističke zajednice Općine Preko.



Predhodna novost
Sljedeća novost
Brižić: Nakon dodatnih konzultacija shvatio sam da stanovnici neće moći na svojim krovovima postavljati male elektrane
Kraj lipnja u znaku Dana maslina otoka Ugljana
Eko-akcija „Otočno blago“ – Očistimo Frnažu i Lukoran!
Bogata ljetna sezona u Domu kulture Ugljan
“Ljepota prirode” u kojoj će se većina lako prepoznati
Pjesma, tradicija i dječji osmijesi uveli nas u najljepše godišnje doba
Lovro Majer u Preku organizirao humanitarni turnir u nogometu u plićaku
Ljetni raspored odvoza kućnog otpada počinje 29. lipnja