U prvoj ovogodišnjoj akciji članovi DDK Preko prikupili 20 doza krvi
U prvoj ovogodišnjoj akciji, članovi DDK Preko prikupili su 20 doza krvi.
Prema riječima predsjednice aktiva Jelene Đuriš, akciji se odazvao ukupno 21 član, ali zbog visokog tlaka jedan je darivatelj odbijen.

Đuriš napominje da desetak aktivista, koji su cijepljeni protiv koronavirusa, također nisu mogli darovati krv jer mora proći najmanje 30 dana od cijepljenja.
Akcija se održala pod strogim epidemiološkim mjerama, a vodila ju je dr. Petra Marasović.
Dobrovoljno darivanje krvi organizirali su Odjel za transfuziju Opće bolnice Zadar, Gradsko društvo Crvenoga križa Zadar i DDK Preko.
Obrok zahvalnosti pripremljen je u Taverni Joso.

Zbog epidemije izazvane koronavirusom, prošle godine održane su dvije, umjesto tri akcije i ukupno je prikupljeno 45 doza, što je mnogo manje nego inače.
Krv se može darovati i u Poliklinici Opće bolnice Zadar, prizemlje, ulaz s istočne – bočne strane, utorkom i petkom od 8 do 14 sati te srijedom od 14 do 19 sati.
Fotografije Jelena Đuriš i Marina Marcelić



Predhodna novost
Sljedeća novost
Flows Festival vraća se ovoga ljeta na Zelenu puntu u Kukljici
Potpisivanje ugovora za nove korisnike programa DV Lastavica
Stručni skup županijskih ravnatelja osnovnih škola u Preku
Djevojčice iz Udruge Tim plesom najavile ljetne radionice
Predstavljanje zbirke poezije “Mojoj nani” Ugljanke Senke Bračić
Preška dica ne daju da izumre rič njihovih nana – oživjeli su priču o lavandijerama!
Vinjete se mogu kupiti u TIC-u Ugljan i u tvrtki Obala i parkovi d.o.o. u Preku
OTOČNO VIJEĆE Općini Preko dva ugovora za projekte vrijedna 170.000 eura