Tradicionalni prijem u županiji: Renato Kezija darovao krv 50 puta

Tradicionalni prijem u županiji: Renato Kezija darovao krv 50 puta

U Velikoj vijećnici Doma Zadarske županije održan je tradicionalni svečani prijam povodom Dana dobrovoljnih darivatelja krvi.  Ovogodišnji laureati, njih 33, tijekom ove godine došli su do zavidnih brojki od 35, 50, 75 ili 100 darivanja krvi.

Kada se sve zbroji, ovi humanitarci darovali su krv ukupno 1845 puta.

Među laureatima je bio i član aktiva DDK Preko Renato Kezija koji je ubilježio zavidnu brojku od 50 darovanih doza krvi.

Darivateljima su na plemenitom činu zahvalili ravnatelj Crvenog križa Bore Galac, pročelnik Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvo u Gradu Zadru Mario Pešut, voditeljica transfuzije u OB Zadar Marijana Nadinić te zamjenik župana Šime Vicković koji je naglasio da je ovo primanje tek jedna simbolična zahvala na nesebičnosti, humanosti i dobroti.

„Ne postoje riječi dovoljno snažne kojima bismo vam mogli zahvaliti. Prave su vrijednosti ljubav i briga za bližnjega, za čovjeka. Znam da smo svi pritisnuti svakodnevnim obvezama, no isto tako znam da ipak svatko od nas može pronaći način kako pomoći drugome. Društvo Crvenog križa Zadarske županije vrlo je aktivno i naša Županija financijski podupire njegov rad već godinama. Ponosan sam i da je dio naših županijskih djelatnika također među dobrovoljnim darivateljima krvi“, poručio je Vicković. 

Ovogodišnji laureati su: Suzana Čače, Vesna Rončević, Ringo Božić, Ivica Breko, Stjepan Čović, Ivica Dežman, Giovanni Fabijanić, Ivo Fabijanić, Ljubo Festini, Tomislav Jazvec, Gojko Jokić, Renato Kezija, Mladen Klanac, Ivan Marinović, Boris Nadinić, Antonio Oštarić, Ivo Pastorčić, Ivan Petrić, Toni Poljak, Leonid Predovan, Toni Protić, Zoran Rajić, Branko Rosan, Zvonko Rosan, Vladislav Tončuk, Mate Zanki, Mladen Kudelić, Šime Skočić, Tugomir Sabolić, Andrej Verić, Branko Vujica, Dragan Kurtin i Đani Krstić.

„Dobrovoljno darujem krv već 34 godine. Mislim da je darivanje krvi jedan od najhumanijih činova koje čovjek može napraviti. Osjećaj je neopisiv – ispunjenost, sreća i zadovoljstvo“, kazao je 64-godišnji Dragan Kurtin, Kaljanin koji živi u Zadru, a koji je uz Đanija Krstića ove godine došao do brojke od 100 darovanih doza krvi.

Hrvatski Crveni križ svake godine obilježava nacionalni Dan dobrovoljnih darivatelja krvi 25. listopada, na dan kada je 1953. godine u organizaciji Crvenog križa u Sisku održana prva akcija dobrovoljnog darivanja krvi.